KONST / Litografier / Färglitografi 13746097
nr 1374 6097
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 299/310. Motivet: 20x46 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:37:20
20/1 14:34:57
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman